Galéria

Minden, ami a Kárpát-medencében honos halakkal, kétéltűekkel, hüllőkkel, madarakkal és emlősökkel kapcsolatos - Everything on the fish, amphibians, reptiles, birds and mammals of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related galelry

Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.03.31. 00:07

Lassan elindulhatna a gerinces-galéria is, nem? Kezelném szívesen azt is, mint az Animalia galériát.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.08.22. 22:20

Elindult a galéria, egyelőre minden osztályhoz egy-egy képet töltöttem fel, illetve a halas képeim nagy részét, kb 55 fotót. Itt tekinthetők meg.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.08.25. 18:25

Tegnap 70 kétéltűfotót töltöttem föl, elég sok faj megvan a hazai faunából, ami hiányzik: a gőtefajok, kivéve a pettyest. Közben Gábor feltöltött kb 150 fotójából is elkezdtem berendezni - egyelőre csak - a halakat, kétéltűeket, hüllőket.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.09.02. 18:37

Berendeztem Gábor 160 fotóját, töltögettem magam is a hüllők közé, meg az emősökhöz. Még van pár emlős és hüllő fotóm meg sok-sok madár. Ha jól néztem, megvan minden hazai kígyófaj kivéve a 2 viperát (a vízisiklók még feltöltésre várnak). Most már be kellene linkelni a főoldalon a galériát (a link beállítható feltűnőbb színre?)
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.09.16. 16:56

Feltöltöttem kb 220 madárfotót, most már csak az emlősök vannak hátra. Rengeteg új rend és család van. Somlai Gergő engedélyével felkerült 2 általa készített képe, Tóth Mihály pedig megengedte, hogy a pelés képek bekerüljenek a galériába. Nekem van még pár emlősös képem, meg néhány hüllő ill. hal, ha azok is felkerülnek, akkor már nem marad más, csak amit újonnan fotózunk :)

A galambok között van pár gyors expóval készült repülő állatot mutató kép is.

Még a fájlokat át kell nevezgetnem, hogy kiférjen a fájlnév. Gábor, biztos van több kép, ahol meg tudod majd mondani az állat nemét/fejlődési állapotát! Ezenkívül írtam kommentet az egyik képhez (kéne az alfaj-határozáshoz a hely).

A galériában most 703 item van.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.12.31. 13:56

Rendbe raktam a gerinces-galériát, minden fotót elláttam magyar és angol névvel, ahol kellett, ott alfaj-névvel is. Felépítettem a hiányzó kategóriákat Genus-szintig: így minden, a Kárpát-medencében előforduló Nemnek van mappája. Így már több, mint 1000 item van ebben a galériában is. Nemsokára még töltök fel fotókat. A Rendek ill. a rendekben a családok t-k. filogenetikai sorrendben vannak.

Boldog Új Évet mindenkinek!

Walter
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.01.08. 17:43

Feltöltöttem 140 új fotót a felhasználói galériába. Van sok új faj és család is. A képek egy része (pl hiúz, farkas, vaddisznó, róka) a Miskolci Vadasparkban készült - de a kerítések azért nem látszanak a megvágott fotókon :) Vannak olyan madarak, amik nálunk csak elvétve bukkannak fel (pl. nílusi lúd). Van két kép egy Spanyolországban élő szalamandráról is. A hétköznapi(bb) gerincesek nagy része pedig a Bükkből ill. Debrecenből való.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: Xespok » 2010.01.08. 19:53

Az allatkerti fotoknal valahogy jelezni kellene, hogy nem a termeszetben keszultek. Egyebkent van egy ket erdekes dolog. A Podacris taurica is faligyiknak forditodik? Lassan nyelbe kellene utni a barlangnezos turat is.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.01.08. 21:04

Xespok írta:Az allatkerti fotoknal valahogy jelezni kellene, hogy nem a termeszetben keszultek. Egyebkent van egy ket erdekes dolog. A Podacris taurica is faligyiknak forditodik? Lassan nyelbe kellene utni a barlangnezos turat is.


Javítottam: Homoki gyík.

Az állatkertes fotók fotókhoz a Description részbe beírtam egy sablonszöveget:

Specimen in captivity in Miskolc - Fogságban tartott példány Miskolcon

Itt egy példa.

Érdemes lenne az faunisztikailag érdekesebb példányok fotóit minden galériában ellátni efféle leírással, akár GPS-koordinátákkal (vagy googlemaps linkkel), esetleg még a határozást végző személy nevét is odaírhatjuk. Persze ez nagyon időigényes, de nagyon sokat dobna a galéria tudományos értékén. Egyelőre beírom ahhoz a pár fotóhoz ezeket az adatokat, amelyek Magyarországra nézve új fajok, illetve extrém ritkák (Acatholycosa, Cremifania, Leucopis palumbi).

A barlangról majd írok PM-et!
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.02.03. 01:23

Feltöltöttem 87 új fotót a felhasználói galériába, van sok új faj és nemzetség is. Ezzel minden maradék gerinces-fotóm felkerült!
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.02.03. 12:51

PS: van a feltöltött képek közt egy új, tengeri csontoshal-rend (Görögországból), a kalászhalak.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.02.19. 01:21

A német Insektenfoto-fórumon sikerült meghatározni a maradék 2 tengerihal-fotót, az egyik új rend, a tengeripér-alakúak! A másik hal az ajakoshalak családjába tartozik, ahol a hímnek előnyös, ha a nőstény 'megcsalja'.

EDIT: van még egy új család, a háromúszójú nyálkahalak.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.04.01. 17:10

Pár új fotó került a galériába: Békefi Janka évfolyamtársam rendelkezésünkre bocsájtotta pár szép képét, ezek közül új rendet képvisel a madarak közt a gyurgyalag! Köszönet érte! Én pedig feltöltöttem a citromsármányról 3 fotót, ez új családot jelent.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.05.07. 23:51

Megint felkerült kb 40 kép, részben ismét Békefi Janka fotói. Újdonságok: törékeny gyík fragilis alfaja, tövisszúró gébics, sárga billegető, bíbic.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.11.14. 22:42

Sziasztok!

Most regisztráltam és első körben elkezdtem a gerinces galériát bővíteni. Ehhez most 18 fotót töltöttem fel kérem majd az illetékest hogy bírálja el hogy maradhatnak-e a képek.

Olyan fajokat próbáltam feltenni amik még nem voltak (alpesi gőte, sárgahasú unka, homoki vipera, fekete gólya, lappantyú, törpegém, kis kárókatona, vörösgém, vadgerle) vagy ahol valami érdekességet emeltem ki (ásóbéka, levelibéka).

A fotók jelentős része kézben tartott, gyűrűzőtábori, kérdés hogy ezeknek a feltöltése mehet-e? (ez még sok új fajt hozhat)
Van pár nagyon homályos is, de ahol nem volt előtte a fajról fotó, ott gondolom elfér amíg nem jön jobb kép.
Madaras témában még van sok faj a tarsolyomban (ha maradhatnak a kézben fotózott fajok).

Ui.: mivel új vagyok ezért várok tanácsokat hogy minél gördülékenyebben tudjunk együttműködni.
Ui2.: terveim szerint felrakosgatom a gerinces képeimet és utána áttérek a gerinctelenekre, ahol már fogok jópárszor segítséget kérni a határozáshoz is, de addigra remélem hogy már ismerni fogom a dörgést :)
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.11.15. 14:55

Kedves András!

Üdv a fórumon, köszönjük a képeket! Szerintem jöhetnek kézben tartott madarakról fotók, majd berendezem őket a galériába. Néhány észrevétel:

- a megjegyzéseket légyszi commentként vagy a description részben add a képekhez!
- a fotókat latin névvel szoktuk feltölteni (majd én átírom őket a legaktuálisabb latin névre) ill. a fotók neve után egy legalább pár karakterből álló azonosítót rakunk, mert a rendszer egy mappában csak egy fájlt enged egy néven. Így pl. feltölthetnéd a fotókat egyszerűen a latin név + monorgamod + szám, pl. a vörös gémet már átírtam így a mappádban!
- a nem a Kárpát-medencében készült képek egyik sarkában fel kellene tüntetni az országot (angolul), ahol készült. Tehát magára a képre ráírni.
- a lappantyúnál ill. egyéb kézben tartott madaraknál talán az lenne a legjobb, ha úgy vágnád meg a képet, hogy a madár feje, testének eleje legyen csak a képen, akkor a háttérben lévő alak nem látszana. Ki tudnád cserélni a képet egy ilyen kivágásúra? Ha nem négyzet alakú a megvágott rész, akkor egyszerűen egy-egy fekete sávval szoktuk kiegészíteni.

Egyébként nagyon hasznos képanyag! Várjuk majd a határozatlan fotókat is :)

Walter
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.11.15. 23:29

Köszönöm az instrukciókat, betartom őket.
Töltöttem föl ma is egy adag képet (ezeket ha minden igaz már csak helyre kell dobálni). Jön még.
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.11.16. 16:17

Elkezdtem berendezni a fotókat, és a Statisztikát is felfrissítettem a sok új család miatt!
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.11.16. 22:39

Feltöltöttem 180 gerincesfotót, van közöttük vadasparki ill. madárkórházban készült fotó is. Van pár új család.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.11.28. 20:02

Ma is töltöttem fel egy pár képet.

Ezeket már alfajig beazonosítva teszem fel, így remélhetőleg már tényleg nem lesz vele munka.

Két fajnál (fitiszfüzike, mezei poszáta) nem tudok egyértelműen dönteni alfaj szinten, mert vonulásban fogtuk őket így lehet a hazai, de lehet a másik alfaj is ami átvonul rajtunk (ráadásul a fitisznél a határozó írja hogy egy madár alapján ne igazán soroljuk be).

Ezt majd jelzem valahol megjegyzésként.
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.11.28. 21:46

Hello, remek, jó sok új faj van! az Acrocephalus agricola agricola-ban biztos vagy? Az Internet Bird collection szerint hozzánk közelebb a capistratus (EDIT: pontosabban septimus!!!) alfaj él, bár ezt a honlap szerint valóban össze szokták vonni az agricola alfajjal. (én mindig ezen honlap szerint nézem az alfajokat).
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Galéria

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.11.28. 22:02

Hát megnéztem. (én ezt az oldalt találtam még: http://avibase.bsc-eoc.org)

Ahonnan én kiindultam az alfajokkal az a határozó (Lars Svennson "Útmutató az európai énekesmadarak határozásához) az A. agricola két alfaját tárgyalja (agricola, tangorum). A neten viszont ez már két külön faj, és három alfajra van bontva az agricola. És én úgy látom hogy a septimus az ami él Bulgáriában és Romániában. Na és ennek a madárnak szinte biztos hogy hozzájuk kellene tartozni :D
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság


Vissza: Vertebrata - Vertebrates - Gerincesek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron