Határozási kérdések

Minden, ami a Kárpát-medencében honos halakkal, kétéltűekkel, hüllőkkel, madarakkal és emlősökkel kapcsolatos - Everything on the fish, amphibians, reptiles, birds and mammals of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related galelry

Határozási kérdések

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.12.04. 12:58

Tettem ma fel néhány emlősfotót és van-egy két kérdéses.

Van egy határozatlan denevérem (tipp a közönséges vagy a hegyesorrú, és ha választanom kell akkor inkább a hegyesorrú (a füle inkább arra hasonlít), valamint a másik két denevérfajra is várok megerősítést (a hosszúfülűeknél (szürke - barna) is egy látható bélyeg van a képen a hüvelykujj, amire azt írja a határozó hogy a barnánál hosszabb (7mm) mint a szürkénél (5mm), na de et az vágja rá kép alapján aki látott már sok dencsit).

Ezenkívül még a mezei pocoknál merült fel bennem kérdés: kép alapján mégis hogyan lehet elkülöníteni a mezeit a csalitjárót, meg a közönséges földipockot?
A csalitjárót én ki tudtam zárni mert az Alföldön készült a kép (ahol a szakirodalom szerint nem él), a mezeire írják határozóbélyegként hogy szőrös a füle belűről (ezért is lett nálam mezei). De hogyan tudom kizárni a földipockot?

A többiben viszonylag biztos vagyok (habár a kószapockot korábban pézsmapocoknak tartottam, de ahogy most nézegettem feltűnt hogy túl kicsi)
Csatolmányok
Plecotus_austriacus NA0154.jpg
barna vagy szürke?
Plecotus_austriacus NA0154.jpg (139.03 KiB) Megtekintve 8561 alkalommal.
Microtus_arvalis NA0152.jpg
Itt a pocok, ki a pocok?
Microtus_arvalis NA0152.jpg (136.94 KiB) Megtekintve 8561 alkalommal.
NA0147.jpg
közönséges vagy hegyesorrú?
NA0147.jpg (154.24 KiB) Megtekintve 8561 alkalommal.
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság

Re: Határozási kérdések

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.12.04. 14:52

Hello, vasárnap este vagy hétfőn utána tudok nézni majd!
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Határozási kérdések

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.12.12. 11:16

Na, utánanéztem egy-két helyen, a szürke hosszúfülű biztos szerintem is. Az elpusztult példány legyen egyelőre Myotis sp. A hegyesorrúnak szürkébbnek kellene lennia. A rágcsálókhoz nem találtam jó könyvet...
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Vertebrata - Vertebrates - Gerincesek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron