Annelida - Gyűrűsférgek: Oligochaeta - Kevéssertéjűek

Minden, ami a Kárpát-medencében honos egyéb állatfajokkal kapcsolatos - Everything on the remaining groups of animals of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Annelida - Gyűrűsférgek: Oligochaeta - Kevéssertéjűek

HozzászólásSzerző: pwalter » 2008.10.07. 20:12

Az elmúlt, esős hétvégén fotóztam ezt a gilisztát, a legjobban az Eisena foetida (Lumbricidae) leírása illik rá, bár csak abból tudtam kiindulni a határozásnál, hogy hanyadik szelvényeket foglalja el a nyereg, illetve hogy milyen élőhelyen találtam (füvesített helyen), ill., hogy ezt a fajt már kimutatták Debrecenből. A többi hasonló nyeregképlettel rendelkező faj vagy korhadt fában vagy hegyvidéken él, illetve sokkal rövidebb. Ez kb. 10 cm hosszú volt. Az Eisena foetida nyerge a 24., 25., 26. vagy 27. szelvénynél kezdődik, és a 31., 32. vagy 33. szelvénynél ér véget. Ezt a fajt használják komposztálásra.
Csatolmányok
Eisena foetida (1).JPG
Eisena foetida (2).JPG
szelvények megszámozva
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Annelida - Gyűrűsférgek: Oligochaeta - Kevéssertéjűek

HozzászólásSzerző: pwalter » 2008.10.07. 21:23

Ezt a fajt pedig 08.09.27-én fotóztam a Csanyikban, a Bükkben. Moha közt találtam. Csak pár cm hosszú. Sörtéi egymástól távol állnak (egy-egy oldalon 4 van), nyerge a 28. vagy 29. szelvénytől a 33.-ig tart. Dendrobaena octaedra-nak határoztam meg (Lumbricidae), ez a faj gyakori a Bükkben.
Csatolmányok
Dendrobaena octaedra (1).JPG
Dendrobaena octaedra (2).JPG
Dendrobaena octaedra (3).JPG
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Animalia - Other animals - Egyéb állatfajok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron