Fotótechnika: Videózás DSLR-rel

A nem hatátozási jellegű témák. - Topics devoted to other issues than identification.

Fotótechnika: Videózás DSLR-rel

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.09.10. 00:49

Hello! Miután tönkrement a régi gépem, beruháztam egy újba, mégpedig a Pentax K-7-esbe. Eddig nagyon jók a tapasztalataim, remélem, kiszolgálja legalább a 100 000 expót, amire tervezték, sőt, többet is. A legnagyobb újdonsága a pár évvel ezelőtti gépekhez képest az élőkép-előnézet, és a HD videó. Inkább az utóbbit használom gyakran. Teljesen új a nemcsak mozgó, hanem képstabilizáció közben el is forduló szenzor. Bővebben itt és itt.

Mivel előfordulhat, hogy más is belekezd majd a videózásba valamikor, megpróbálom majd a tapasztalataimat összeszedni itt. Elsőként egy ma készített videót mutatok, amit a fordított obi segítségével készítettem, ezért olyan kicsi a mélységélesség. A videón egy Platyliodes páncélosatka mászkál platán kérgén. Az atka 1 mm hosszú. A megvilágítást h erős, beállítható/hajlítható nyelű íróasztali lámpa adta (ennél többet nem érdemes használni, rengeteg hőt termelnek, ami meg is ölheti, vagy természetellenes viselkedésre késztetheti az állatot). Fotózásnál max rekeszen van a fordított obi, itt 5 körüli rekeszt használtam csak. A videó vágott, kicsinyített verziója itt nézhető meg.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Fotótechnika: Videózás DSLR-rel

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.09.16. 19:11

Van pár újabb videóm, itt láthatóak.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Egyebek - Others

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron