Introduction - Bemutatkozás

Olvasd el, mielőtt írsz a fórumba! - Read this before you post to the forum.

Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Xespok » 2008.09.22. 18:17

Kedves fórumozók, itt mutatkozzatok be a többieknek! Jó példával elől is járok, ezt akár tempátnak is felhasználhatjátok!

Fejlesztés alatt.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: iberis » 2010.06.05. 17:33

Bár itt nem találtam senkit, aki bemutatkozott volna, én írok egy pár szót magamról. Biológia- kémia szakos középiskolai tanár vagyok, illetve már nyugdíjas. Gimnáziumban tanítottam, elsősorban biológiát.Továbbra is érdekel a természet, sokat fotózom.Állatok közül inkább a kertemben előfordulókat örökítem meg.Ezek közül néhány határozása már gondot okoz, remélem lesz itt valaki, aki segíteni tud. :)
Üdv.:iberis
iberis
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.06.05. 08:54
Tartózkodási hely: Úrhida, korábban Debrecen

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.06.05. 21:21

Kedves Iberis, üdv a fórumban! Remélem, tudunk majd segíteni a határozásokban :) A bemutatkozást nemsokára pótolom, valahogy eddig mindenki elfejtette.

Walter
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: joska » 2010.06.10. 06:51

Én, dr.Szabó József id.,(egyik fiam ifj. Szabó József szintén madarászik) madarászok-fotózom a természetet, környezetvédelemmel is foglalkoztam aktívan vagy 10 évet a 90-es években, most már megnyugodtam- nyugdíjas vagyok, állatorvos-mezőgazdasági szakember voltam. Képeimből egy válogatást tettem közre: http://picasaweb.google.com/joskaszabo61 Ha hibát észleltek a meghatározásokban, kérlek jelezzétek azt! Ezen a listán remélem megoldást találok a természettel kapcsolatos gondjaimra, szeretnék hozzájárulni a Kárpát medence élővilágának a dokumentálásához.
joska
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.06.04. 12:50

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.06.10. 10:45

Kedves József! Gratulálok a galériához! Korábban már megtaláltam a google-ben ezt az összeállítást, akkor is nagyon tetszettek a fotók! Ahogy a GoogleMaps térképet nézegettem, rájöttem, hogy Székelyvarsághoz egész közel jártam már egyszer pár éve (Zetelakán). Nagyon szép környék!

Walter
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.06.14. 22:15

Kedves Fórumozók!

Alaposan megkésve én is bemutatkoznék:

Pfliegler Walter vagyok, Miskolcon lakom, de Debrecenben tanulok. 2010 júniusában végeztem molekuláris biológus szakon, jelenleg PhD képzésre készülök szintén Debrecenben, a témám a Saccharomyces élesztők genetikájához kapcsolódik. A természetfotózást 2005ben kezdtem, komolyabban 2007 óta foglalkozom a hazai élővilággal, főleg az állatokkal. Bizonyos állatcsoportok tagjait a határozás céljából gyűjtöm is. Minden gyűjtésemet katalogizálom, sikerült már pár tucatnyi igazán érdekes rovart megtalálnom, ezek közül tucatnyi a magyar faunára nézve új adat, de egyelőre még nem közöltem le ezeket.

A fotózáshoz 2010 szeptembere óta egy Pentax K7-est használok, külső vakuval (FGZ360) és 100 mm Pentax 1:1 makro objektívet, illetve gyakran ezzel együtt fordított objektívet is használok. Készítek mikroszkópos fotókat is egy közepesen jó mikroszkóppal (a képeket CombineZM programmal összerakva).

Aktív vagyok más, külföldi rovaros-pókos stb. fórumokon is. Többek közt ezen fórumok hatására sokat koncentrálok a legyek és pókok ill. a mikroszkópos gerinctelenek fotózására, de egyébként minden élőlénycsoportot fotózok és próbálok határozni.

Másoknak segíteni itt a fórumon főleg az egyéb ízeltlábúaknál, ill. a nem-ízeltlábúaknál tudok - valamint egy két egyéb csoportnál abban az esetben, ha van határozóm.

Elég sok határozó-irodalmat gyűjtöttem már össze, ha valakit érdekel valami, keressen meg itt személyes üzenetben v emailben.

Walter
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.11.13. 09:03

Sziasztok!

Németh András vagyok. Végzettségemet tekintve nincs sok közöm az állatokhoz, de a 2000-es évek eleje óta lelkesen próbálok "természetvédeni". Működési területem leginkább a Tápió-vidék illetve a Gödöllői-dombság.

Mint sokmindenkinél, nálam is a madarakkal kezdődött az állatok szeretete, de aztán ahogy megszereztem első digitális fényképezőgépemet fokozatosan rájöttem, hogy a kisebb lények ha lehet még sokkal érdekesebbek. Így ma már elég sok ízeltlábú képem is van. Egy ideig kacérkodtam én is a komolyabb rovarászattal (ezen belül az egyenesszárnyúakkal), de az elmélyülés elsőre még nem sikerült (hátha majd itt kedvet kapok).

Remélem a Ti segítségetekkel a kérdőjeles képeimen lévő fajok nevet kapnak, illetve remélem hogy a képeimmel egy kicsit én is hozzá tudok járulni hogy minél teljesebbek legyenek ezek a galériák.
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: szdmm » 2012.09.01. 18:27

Kedves Fórum tagok!

Szalai-Dobosné Márta Mária vagyok Paksról.
Fotóstársammal, Voigt Wilfrieddel már több, mint tíz éve járjuk a környéket és elsősorban növényeket fotózunk. A terület növényvilága csodálatosan gazdag (ez Wilfried szaklapokba írt cikkeiből és a témáról született könyveiből is kiderül), ezért nem csoda, hogy fotózás közben rengeteg érdekes, időnként ritka állattal, elsősorban rovarokkal találkozunk.

Már sokszor felkerestem az xespok galériát miközben próbáltam meghatározni a képeimen szereplő rovarokat.
Tetszik az oldal, mert magyar, és mert elsősorban természetben készült fotókat fogad.
Felbátorít a nyitottsága (amatőr érdeklődőknek is segítséget nyújt a határozásban), ezért csatlakoztam a közösséghez.
Remélem, hogy egyre teljesebb is lesz, sokak együttműködésével.

Sem a rovarok ismeretében, sem technikailag nem tudok versenyezni a fórumtagokkal, csak az érdeklődésem és a kitartásom nagy.
A fotózás csak a hobbim; a gépem egy öreg Sony alfa 700, a rovarok világát is csak (reményeim szerint jobbfajta) amatőrként közelítem.

Rengeteg rovarképem van. Néhány határozással nem boldogulok, ezért örülnék a segítségnek (bár tudom, hogy képről nem lehet tökéletesen határozni).
Van néhány olyan rovarról is fotóm, ami még nem szerepel a galériában, vagy más nézetből mutat meg rovarokat, mint a galéria már feltöltött képei - ezekből folyamatosan töltögetek majd fel a galériámba.

Üdvözlettel : Szalai-Dobosné Márta Mária (szdmm)
szdmm
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.30. 09:55

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: pwalter » 2012.09.03. 22:43

Kedves Márta, üdv a fórumon, várjuk a képeket!

Walter
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Dombi Orsi » 2012.09.24. 15:12

Sziasztok!

Dombi Orsi vagyok, ökológus. Pár éve végeztem az ELTE-n, vadgázolással és lepkékkel foglalkozom, bár sajnos állás hiányában többnyire a magam örömére, vagy egy esetleges későbbi pulikáció számára.

Én is madarásznak indultam, de az egyetemen beleszerettem a lepkékbe, sőt a hernyókba. Így már 8 éve nevelek hernyókat és szándékomban áll valahogy majd egyszer publikálni azt a szép kis adatbázist, ami ez idő alatt összegyűlt. A xespok galériában található hernyóképek határozásának is nekiestem a nyáron, már a kéthatmadával készen vagyok.

A fotózást teljesen amatőr szinten csinálom, a szakmai részéhez nem értek, de a jelenlegi Fuji Finepixem egész jól támogat a munkában.

Nagyon örülök ennek a galériának és a fórumnak, hogy fotóanyagban és lepkésztársaságban is segítséget nyújt.

Mivel jelenleg túlzott szabadidővel rendelkezem, az utóbbi 3 éveben nekiálltam mélyrehatobban vizsgálni lakóhelyem, Érd élővilágát. Ezzel foglalkozó honlapom itt található: erdikosza.blogspot.com
Dombi Orsi
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.09.22. 20:24

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Xespok » 2012.09.24. 20:26

Szia!

Üdvözlünk a galériában!

Gábor
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Tomty » 2013.09.25. 20:24

Sziasztok!

Örülök ennek a fórumnak. Rengeteget makrózom és sokszor nem lelem a választ a kérdéseimre, sem az itthoni könyvekben, sem a neten.


Üdv.
Farkas Tamás
Tomty
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.09.25. 15:52

Re: Introduction - Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Xespok » 2013.09.25. 20:52

Üdvözlünk!
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34


Vissza: Használati utasítás - Instructions

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron