Latridiidae

Minden, ami a Kárpát-medencében honos bogarakkal kapcsolatos - Everything on the beetles of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Latridiidae

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.01.21. 00:37

Ez ugye Latridiinae? kb akkora lehetett, mint a galériában a Stephostethus, talán ugyan az a genus is. Itt akadtam rá először. Van két nagyon érdekes bogárcsalád ugyanitt: Lymexylidae - első pillantásra szitakötőnek tűnnek, ill. Platypsillidae - a bolhákkal teljesen analóg kinézetű és életmódú ektoparaziták, hódokon élnek.
Csatolmányok
Latridiidae_Latridiinae_A1386.JPG
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Latridiidae

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.01.21. 08:52

Szia. Szerintem is Latridiidae. Ezt is majd el kell kuldeni Franknak, o ert ehhez a csaladhoz. Ilyen kicsi barnas bogarak vannak meg a Monotomidae es Silvaniidae csaladokban is egyebek kozott, de ez tenyleg Latridiidaenek tunik. Egyebkent ez a csalad kifejezetten gyakori, ha az ember odafigyel, szinte mindenhol minden idoben megtalalja.

Nagyon erdekes bogarcsaladok vannak, meg itthon is. A Lymexylidae csaladba tartozo bogarat lattam iden majusban Upponyban, es a fotok alapjan a fajt is konnyu volt azonositani. Tenyleg eleg furan neznek ki, nem tudtam oket hova tenni. Nem csoda, hogy sajat oregcsaladot alkotnak, amelyen belul ok az egyetelen csalad.

Nekem eddig a Cupedidae csalad volt a legerdekesebb, amely egy kepviselojebe Japanban futottam bele. Ezek a legosibb bogarakra hasonlitanak, es valojaban eleinte inkabb tegzesnek tuntek.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Latridiidae

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.01.22. 00:56

Xespok írta:Nekem eddig a Cupedidae csalad volt a legerdekesebb, amely egy kepviselojebe Japanban futottam bele. Ezek a legosibb bogarakra hasonlitanak, es valojaban eleinte inkabb tegzesnek tuntek.


Ezekre én is felfigyeltem a Japán állatos galériában, meglepő bogarak tényleg! De a legkülönösebb mégis talán a Micromalthus debilis. Az életciklusuk annyira bonyolult, hogy semmi másra nem hasonlít az élővilágban. A nőstények lárvaszerűek is lehetnek. A legmeglepőbb, hogy a nagyon ritka hímek egykeként születnek, és lárvakorukban felfalják az anyjukat. És mindez egy 'sima', korhadt fában élő kis bogár :)
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Coleoptera - Beetles - Bogarak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron