Poecilus cupreus?

Minden, ami a Kárpát-medencében honos bogarakkal kapcsolatos - Everything on the beetles of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Poecilus cupreus?

HozzászólásSzerző: sapphiro » 2013.04.14. 14:36

Sziasztok!

Az alábbi ma készült. Tudom, nem egy nagy durranás fotók :) de kíváncsi vagyok, milyen bogarak futkorásznak a környékünkön.

Ő lehet Poecilus cupreus?

Elég gyors volt, mikor megindult. A képek késő délelőtt készültek, Bp, külterület, erdősávos mező, a homokos, kitaposott ösvényen szaladgáltak, de elég sokan, 5-6 lépésenként láttam egyet. Mindegyik ugyanarról készült, csak a fényviszonyok voltak mások.
Szabad szemmel a ""szivárványos"", fémes szín volt a feltűnő, illetve mikor közelről néztem szemből, hogy nem egy "gomb" volt a szeme. (Ez az egyik képen is látszik) Mérete kb 10 mm.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget

Bea

1_35.jpg
1_35.jpg (70.94 KiB) Megtekintve 9439 alkalommal.

1_14.jpg
Szem
1_14.jpg (134.18 KiB) Megtekintve 9439 alkalommal.

1_07.jpg
Fémes, szivárványos szín
1_07.jpg (115.37 KiB) Megtekintve 9439 alkalommal.
sapphiro
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.07.19. 12:32

Re: Poecilus cupreus?

HozzászólásSzerző: Xespok » 2013.04.19. 06:06

Szia,

Nehezet kerdezel, a genuszban sem lennek biztos, es vannak a cuperushoz hasonlo fajok is.

Hatha valami bogarszakerto jar erre...

Gabor
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Poecilus cupreus?

HozzászólásSzerző: sapphiro » 2013.04.23. 05:10

Hátha :")
Igen, vannak hasonlók, én is néztem.. a liszbogárral is hasonlította a Bogaras nagykönyvem, de én is eléggé bizonytalan vagyok.
(Nem a könyvben, hanem hogy én jól nézek-e mindent)
Pont azért szeretem hozzátok hozni, mert nem harapjátok le a fejem akkor sem, ha mellényúlok keményen, ráadásul ha látható, hogy mire nem figyeltem, akkor még ezeket a részleteket is leírjátok. (Pl tüskésszárnyú légy :) )
Próbáltam róla hétvégén lőni valami normálisabbat, de persze pont nem találtam....
Na mindegy, hátha jön valaki.
:)

Bea
sapphiro
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.07.19. 12:32


Vissza: Coleoptera - Beetles - Bogarak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron