Chloropidae - Gabonalegyek1

Minden, ami a Kárpát-medencében honos szúnyogokkkal, legyekkel stb. kapcsolatos - Everything on the crane flies, miidges, gnats, flies etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: pwalter » 2008.11.23. 23:48

Hello, ez Chloropidae lenne?
Csatolmányok
A1559 (2).JPG
A1559 (1).JPG
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: Xespok » 2008.11.24. 00:05

Igen. De ennyi, nemzetseget nem tudok mondani. Van kb. 80-100 Chloropidae fotom, de nem tudok en sem boldogulni veluk.

Sajnos a gabonalegyekre nincs segitseg, sem galeria, sem szakerto. A diptera.info-n is csak csaladig hataroznak. Egyszer neki kellene ulni ennek a csaladnak, van ra Fauna Hungariae, de allitolag Delyne Draskovics Agnes kulcsai igen nehezen hasznalhatoak.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: pwalter » 2008.11.24. 01:19

Van a határozóban egy két-könnyen azonosítható faj, mert le van rajzolva a mintázatuk, ezek főleg a sárga-feketék. A többivel én se boldogultam abszolút... Van pár fotóm nekem is, kb 30. Jó lenne egyszer vmelyik szárnyatlan fajjal összefutni :roll:
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: Xespok » 2008.11.24. 09:40

pwalter írta:Van a határozóban egy két-könnyen azonosítható faj, mert le van rajzolva a mintázatuk, ezek főleg a sárga-feketék. A többivel én se boldogultam abszolút... Van pár fotóm nekem is, kb 30. Jó lenne egyszer vmelyik szárnyatlan fajjal összefutni :roll:


Hát ez eléggé optimista megközelítés. A mintázat alapján kb. genusig tudsz eljutni, ott szembesülsz vele, hogy egy adott mintázathoz akát több nem, de jobb esetben is nemenként egész fajcsoportok tartoznak. Ezek jobb esetben chaetotaxiával, rosszabb esetben genitáliavizsgálattal, még rosszabb esetben még úgysem azononsíthatók.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34


Vissza: Diptera - Dipterans - Kétszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron