Cremifaniidae > Cremifania lanceolata

Minden, ami a Kárpát-medencében honos szúnyogokkkal, legyekkel stb. kapcsolatos - Everything on the crane flies, miidges, gnats, flies etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Cremifaniidae > Cremifania lanceolata

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.06.01. 12:01

Egy érdekes legyet szeretnék megmutatni, amit a diptera.info-n is nehezen határoztak meg. Ez a Cremifania lanceoata Papp, 1994. Magyarországról írták le, csak néhány példányt találtak belőle eddig, szóval nagyon örlütem neki :) A diptera.ifo-s thread itt olvasható. A FaunaEuropaea szerint a Chamaemyiidae egyik alacsaládjába tartozik (Cremifaniinae), a Manual of Palaearctic Diptera szerint ezzel a családdal viszont polifiletikusak a hasonlóság csak másodlagos a két légycsalád között. A genus másik ismert faja fenyőn élő pajzstetvek parazitoidja. Ez a légy néhány más Acalyptrata-hoz hasonlóan járás közben folyton billegette a szárnyait. Valószínűleg még nem készült egy élő példányról fotó :D Majd feltöltöm a galériába.
Csatolmányok
imgp8944.jpg
imgp8947.jpg
imgp9100.jpg
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Cremifaniidae > Cremifania lanceolata

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.06.01. 20:35

Jo sorozatod volt, rengeteg ritka csaladba futottal bele, amibe en evek soran sem (pl. Aulacigasteridae, Megamerinidae, Cremifaniidae, Periscelididae, Acartrophtalamidae). A Cremifania tenyleg nagyon erdekes adat. Horvatorszagban en is lattam ket erdekesseget, amivel en is fogok tudni ket uj csaladot felrakni, a Mythicomyiidae es Vermileonidae csaladokat! Lassan elerjuk a 1oo csaladot!
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Cremifaniidae > Cremifania lanceolata

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.06.02. 00:19

Komolyan? A Vermileonidae él errefelé is? Nagyon szeretném én is fotózni, érdekes lehet a hangyaleső-szerű lárvája is! A Michticomyiidae is szuper találat, bár gondolom arrafelé valamivel gyakoribb mint nálunk (nálunk csak egy faj van??). Ha mindketten feltöltöttük az új családokat készítek egy listát majd a meglévő és hiányzó családokról és alcsaládokról. Szerintem legyeknél van a legnagyobb lefedettség hazai szinten az összes állatcsoport közül, legalábbis család szinten (bár nem tudom, lepkékből hány család él nálunk ill. hány hiányzik még).
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Diptera - Dipterans - Kétszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron