Tachinidae > Sarcophagidae, Miltogramminae

Minden, ami a Kárpát-medencében honos szúnyogokkkal, legyekkel stb. kapcsolatos - Everything on the crane flies, miidges, gnats, flies etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Tachinidae > Sarcophagidae, Miltogramminae

HozzászólásSzerző: piros » 2009.06.08. 21:23

Sziasztok, ismét lenne egy kérdésem. Ezt a legyet (illetve többet is) Kelebia mellett, egy nyílt homoki gyeppel borított buckán találtam, és láthatólag pókölő darazsak fészkei körül ólálkodott, míg azok ástak... :). Én csak annyit vélek felismerni, h Tachinida. Megköszönném, ha valaki azonosítani tudná!

Kösz előre is!

Üvözlettel,

Henrik
Csatolmányok
Tach 067.jpg
Tach 066.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piros 2009.06.09. 01:12-kor.
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Tachinidae

HozzászólásSzerző: piros » 2009.06.08. 21:27

(Ja, és gratulálok a Cremifania-hoz!)
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Tachinidae

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.06.09. 00:05

Köszi a gratulációt:) Mint egy Chamaemyiidológus (:D) elmondta, csak egyetlen, hím példánya ismert eddig, meg egy meg nem erősített? Csehországból.

A te legyed az egyik kedvenc Sarcophagidae-m, egy húslégy tehát, csak onnan tudom, hogy én is fotóztam egy tengerparti rokonát. Gondolom darázsfotózás közben érted tetten: a fészekbe petézik és a lárvája eleszi a darázslárva táplálékát majd a lárvát is. Valószínűleg Craticulina sp, vagy rokona, egyébként a Miltogramminae alcsaládból.

Itt van egy fotó Tanzániából
és az enyém Görögországból.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Tachinidae > Sarcophagidae, Miltogramminae

HozzászólásSzerző: piros » 2009.06.09. 01:17

Nagyon köszönöm a segítséget! Jó lenne, ha a fajt, v legalább a genust sikerülne azonosítani! Azok a hosszú serték a potrohon eléggé mások, mint a csatolt képeken látszó állatokon! (Ezért gondoltam arra, h a Tachinidae családba tartozik; hiába, nem sok érzékem van a legyekhez :))

Üdv.,

Henrik
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Tachinidae > Sarcophagidae, Miltogramminae

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.06.09. 07:38

Szerintem vagy Taxigramma vagy Craticulina. A Taxigrammak eleg gyakoriak nyilt homolon, pl. KNP-ban.

Sajnos nem trivialis a huslegyeket fotorol hatarozni, mert nagyon a him genitaliara epul a hatarozas. Probald meg elkuldeni a liekele kukac wxs pont nl cimre, Liekele Sijstermannak. O ennek a csoportnak az egyik europai szakertoje, es segitokesz.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Tachinidae > Sarcophagidae, Miltogramminae

HozzászólásSzerző: piros » 2009.06.09. 22:18

Köszönöm mindkét tippet, Taxigramma szimpatikus... :)! Azt a tanácsod is megfogadom, h lépjek kapcsolatba Sijstermannal, csak egy kis időm legyen!

Üdv.,

Henrik
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29


Vissza: Diptera - Dipterans - Kétszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron