Conopidae ismét

Minden, ami a Kárpát-medencében honos szúnyogokkkal, legyekkel stb. kapcsolatos - Everything on the crane flies, miidges, gnats, flies etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: piros » 2009.08.14. 20:15

Ezt a jószágot a lakásom előtt, Szegeden fényképeztem július végén, de szerintem ugyanezzel találkoztam Ásotthalmon, az Emlékerdőben is. Találtam egy honlapot:
http://home.hccnet.nl/mp.van.veen/conop ... enera.html
és az ottani kulcs segítségével a Conops silaceausnál lukadtam ki. Szerintetek azonos lehet ezzel a fajjal a képen lévő légy? A C. silaceus a kulcs szerint mediterrán faj. (Szeged elég megiterrán sztem, :)!)

Henrik
Csatolmányok
Conops cf. silaceus 1351.jpg
Conops cf. silaceus 1351.jpg (235.22 KiB) Megtekintve 5288 alkalommal.
Conops cf. silaceus 1347.jpg
Conops cf. silaceus 1347.jpg (237.24 KiB) Megtekintve 5288 alkalommal.
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.08.15. 08:03

Nem ismerem ezt a fajt, fejeslegyekbe amúgyis csak nagyon ritkán botlok. Így a határozást sem tudom megkönnyíteni, de lehet akár a C. silaceus is.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: piros » 2009.08.15. 23:09

Kösz a segítséget az összes esetben!

Üdvözlettel:

Henrik

U. i.: Csináltam egy csomó egész jó képet a Maros partján felfedezett nyelesszemű légyről (Sphyracephala europaea), nagyon jópofa állat, ha érdekel benneteket, szívesen felteszem ide!
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.08.16. 10:04

A galeriaba toltsd fel a fotoidat! Regisz tralj a galeriaba, automatikusan kapsz egy felhasznaloi albumot, es oda konnyen feltoltheted a fotokat. Utana az egyes galeriaadminisztratotok berendezik a megfelelo rendszertani helyre a fotokat. Ha Te toltod fel, akkor a neved is ott lesz a kepnel.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.08.16. 10:06

piros írta:Kösz a segítséget az összes esetben!

Üdvözlettel:

Henrik

U. i.: Csináltam egy csomó egész jó képet a Maros partján felfedezett nyelesszemű légyről (Sphyracephala europaea), nagyon jópofa állat, ha érdekel benneteket, szívesen felteszem ide!



Ez a legy erdekelne, szivesen elutaznek Szegedre, esetleg nem is egyedul, hogy megnezzem. Mikor es hol lehet nagy biztonsaggal megtalalni?
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: piros » 2009.08.16. 18:49

Most összel jön a második generációja elő, ha jól tudom. Majd beszélek Paulovics Péterrel, aki tulajdonképpen megtalálta, és rátukmálta a szakértőkre, ;) .
Itt Szegeden is van, én ugyan Csanádapáca magasságában fényképeztem őket. A vízpattól nemigem megy 1 méternél távolabb, én mindegyiket a parti nedves iszapon láttam mászkálni, de Péter azt mondja, h néha egész aggregációk zsezsegnek a vízre hajló vadszőlő levelén :)! A legbiztosabb mód találkozi velűk a víz felől megközelíteni az iszapos-homokos partsávot. Nem szereti az erős, direkt napsütést, de szűrt napfény nem zavarja, én úgy vettem észre.

Üdv.,

Henrik
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.08.17. 10:48

WOW!!! Nagyon kíváncsi vagyok a fotókra!!! Nagyon szívesen fotóznám ezt a ritkaságot. Én szeptember 11-12-én leszek Szegeden az SZBK-ban, 12-én mindenképpen szétnézek a környéken, már nagyon régen le akarom fotózni a nyelesszemű legyet. Majd kérek tanácsot, hogy mivel és merre menjek, hogy meg is találjam. Az lenne a legjobb, ha Gábor is akkor tudna jönni. A gondom csak az h a hétvégén elromlott a fényképezőm, a tükör-felcsapó mechanizmus megőrült, bármelyik gomb benyomására felcsapódik a tükör, őrült ütemben, és nem készül fotó. A rekeszt meg a záridőt pedig nem engedi állítani... A neten találtam hasonló problémáról szóló leírást, azoknál az eseteknél vissza kellett küldeni a gépet a gyárnak... Szervizbe szerdán viszem Pestre, meglátjuk, mit mondanak. Szóval nem biztos, hogy lesz gépem addigra de mindenképp lemegyek a folyópartra majd. Nagyon rosszkor jött ez a probléma, pont az Aggteleki kirándulás elején, meg terveztem még más túrákat is :cry:
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: piros » 2009.08.17. 12:40

Az ilyesmi elég kiborító, én tavaly ilyentájt jártam így, nem tudtam mit kezdeni magammal, amíg javították :)! (Igaz, az én gépem csak egy kommersz kompakt, némileg turbózva, aminek az érzékelője purcant ki.)

Együttérzésem!

Henrik
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.08.17. 17:22

piros írta:az én gépem csak egy kommersz kompakt, némileg turbózva


Hello, szívesen olvasnék az általad használt gépről, főleg a 'felturbózásról', ha tudsz róla hosszabban is írni, az Egyéb rovatban szó van fotótechnikáról is. A képeid nagyon jól kivitelezett makrók! Én a kisebb-nagyobb kompaktoknál előnynek tartom a nagy mélységélességet és azt is, hogy a háttér nem annyira sötét (legtöbbször szinte fekete) mint egy jól lerekeszelt DSLR+vaku kombináció esetén. Persze a nagy mélységélesség kifejezetten hátrány pl. virágfotózáskor, vagy bizonyos művészi beállítások esetén. Ilyenkor jó, ha mosott a háttér, és szép bokeh-hatás jön elő.

Azért is jó ilyesmikről írni a fórumban, mert esetleg sokan ehhez kapcsolódó címszavak segítségével jutnak el a fórumra :D Ha elmúlik a fotós-szezon, majd egy-két témáról én is írok az egyéb rovatban.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Conopidae ismét

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.08.18. 19:33

Xespok írta:A galeriaba toltsd fel a fotoidat! Regisz tralj a galeriaba, automatikusan kapsz egy felhasznaloi albumot, es oda konnyen feltoltheted a fotokat. Utana az egyes galeriaadminisztratotok berendezik a megfelelo rendszertani helyre a fotokat. Ha Te toltod fel, akkor a neved is ott lesz a kepnel.


Sőt, akár a mappán kívülről is meg lehet jeleníteni, hogy kinek a fotója van a mappában, ha az adott galéria Adminje mondjuk a Summary részbe beírja. Nem tudom, kinek mennyire lenne fontos ez, csak egy ötlet. Így a következő látszana: Thumbnail, Mappa neve, Owner:Admin és ez alatt kék színnel az h Photos by: X, Y, Z stb. Amíg kevesen töltenek fel képet jól működhetne. Ez lehet megnövelné a feltöltések számát. De ez csak egy ötlet, más lehetőségek is biztos akadnak. Pl. a galéria bemutatkozó részében is megemlíthetőek a képek tulajdonosai (és ezután lehetne írni h: szerzők nevei az egyes képeknél). Vélemények?

Egyébként az egyes fotókhoz is lehet Summary-t írni, pl Copyright-ot. Pl akkor így néz ki egy fotó: Fotó thumbnail - Fotó név - Copyright szöveg - Dátum - Owner - Views. Sőt, leírás, Description is adható a képhez, ami a teljes méretű nézetnél jelenik meg, fent. (Pl. kép készítésének helye). Erre készítettem is egy bemutató-képet, itt ez a kagyló az utóbbi módon kiegészítve. Így egyértelmű még a thumbnail esetén is kié a fotó. Ja, és a már feltöltött fotókat a saját tulajdonosa bármikor elláthatja címkékkel, nem csak feltöltéskor.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Diptera - Dipterans - Kétszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron