Dictyophara pannonica?

Minden, ami a Kárpát-medencében honos poloskákkal, kabócákkal, levéltetvekkel stb kapcsolatos - Everything on the bugs, leaf hoppers, cicadas etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Dictyophara pannonica?

HozzászólásSzerző: piros » 2009.06.21. 13:45

Sziasztok! Azt hiszem, találtam egy érdekes és bizar jószágot Kelebia mellett, egy homokdombon, nagyon nyílt vegetációval, nagy csupasz homokfoltokkal. Ott, ahol azt a szatellita-legyet fényképeztem, aminek a meghatározásában segítettetek. A legjobb tippem az, h egy Dictyophara pannonica (Dictyopharidae) kabóca nimfája. Ismeri valaki ezt a fajt, aki helyben tudja hagyni az azonisítást, illetve javítani tudná, ha kell?
(Mérete kb 5-6 mm.)

Köszönöm a figyelmeteket, és üdvözlet:

Gyurkovics Henrik
Csatolmányok
Cic 562.jpg
Cic 557.jpg
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Dictyophara pannonica?

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.06.21. 18:48

Biztos, hogy Dictyopharidae, utolsó nimfája. Tavaly már egyszer láttam egy adult Dictyopharidae példányt, de addig tököltem a fotóval, amíg elugrott a vegetációban. Persze az nem ez a faj volt, hanem a jóval rövidebb fejű Dictyophara (D.) europaea cf. A fej hosszúsága miatt ez nem lehet más, mint a D. (Chanithus) pannonica (Germar). Állítólag Szeged környékén a Dél-Kiskunságban (pl. Ásotthalmon, Mórahalmon) nem ritka.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Dictyophara pannonica?

HozzászólásSzerző: piros » 2009.06.21. 20:34

Köszönöm a gyors választ! Kelebia tulajdonképpen ugyanaz a régió, mint amit említettél.
Annyira azért nem lehet gyakori, mert még nem láttam, pedig ismerem ezeket a helyeket egy ideje :)!
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29


Vissza: Hemiptera - Hemipterans - Felemásszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron