Delphacidae - Sarkantyúskabócák

Minden, ami a Kárpát-medencében honos poloskákkal, kabócákkal, levéltetvekkel stb kapcsolatos - Everything on the bugs, leaf hoppers, cicadas etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Delphacidae - Sarkantyúskabócák

HozzászólásSzerző: eguzki » 2008.10.27. 20:52

Üdvözlöm a fórumtársakat!

Már többször megfigyeltem ezt a néhány mm-es rovart a kertem sűrű aljnövényzetében, de nem igazán tudom hova tenni. Gondolom valamiféle levéltetű lehet, de egyáltalán nem vagyok biztos benne és időm sem igazán volt eddig utánajárni. Ez a legjobb kép amit kompakt géppel csináltam.
Csatolmányok
appp.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eguzki 2008.10.28. 20:14-kor.
eguzki
 
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2008.10.27. 19:28

Re: Ismeretlen Hemiptera

HozzászólásSzerző: pwalter » 2008.10.28. 18:30

Ez egy sarkantyúskabóca (Delphacidae), a hátsó lábán jól látszik a 'sarkantyú' ennél is. Van néhány nagyobb fajuk is, gyakori kártevők fűféléken. Jellegzetes a csápjuk is. A leggyakrabban én is ilyen kicsiket találok, sokszor, ha megijednek akkor hátrafelé szaladnak. Nem tudom van-e rájuk jó határozó, de majd megnézem!
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Ismeretlen Hemiptera

HozzászólásSzerző: eguzki » 2008.10.28. 20:20

pwalter írta:Ez egy sarkantyúskabóca (Delphacidae), a hátsó lábán jól látszik a 'sarkantyú' ennél is. Van néhány nagyobb fajuk is, gyakori kártevők fűféléken. Jellegzetes a csápjuk is. A leggyakrabban én is ilyen kicsiket találok, sokszor, ha megijednek akkor hátrafelé szaladnak. Nem tudom van-e rájuk jó határozó, de majd megnézem!



Köszönöm a korrigációt, nem tudom miért gondoltam, hogy valamiféle levéltetű lehet, hiszen nem is hasonlít rájuk. Ebből a családból már van egy Asiraca clavicornis-om (nem tudom, hogy van-e magyar neve) és valóban, -megnézve a képeket- ott is vélek látni sarkantyúkat.
eguzki
 
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2008.10.27. 19:28

Re: Delphacidae - Sarkantyúskabócák

HozzászólásSzerző: Xespok » 2008.10.28. 21:53

Esetleg Laodelphax?
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34


Vissza: Hemiptera - Hemipterans - Felemásszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron