Poszméh: Álposzméh?

Minden, ami a Kárpát-medencében honos levéldarazsakkal, darazsakkal, méhekkel stb. kapcsolatos - Everything on the sawflies, wasps, bees etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Poszméh: Álposzméh?

HozzászólásSzerző: sapphiro » 2012.09.29. 17:55

Sziasztok!

A csatolt képen Bombus (Psithyrus) bohemicus van? Ő az egyik ún. álposzméh? Vagy elnéztem valamit?
Oldalról sajna nincs jó képem róla, és eddig csak annyit találtam, a 3.p lábon nincs virággyűjtő kosárka, arról tudnám egyértelműen azonosítani. Tudtok segíteni?
Nagyon köszönöm!
Bea

bombus_bohemicus_xespok.jpg
bombus_bohemicus_xespok.jpg (209.69 KiB) Megtekintve 12579 alkalommal.
sapphiro
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.07.19. 12:32

Re: Poszméh: Álposzméh?

HozzászólásSzerző: piros » 2012.10.12. 12:23

A Poszméheket/álposzméheket nagyon nehéz határozni, némelyiket még mikroszkóppal is, attól tartok, h erről az egyetlen képről még igazi szakemberek sem tudnának biztosat mondani, mindazonáltal lehet B. bohemicus hím (is ;) )

Üdv,

Henrik
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29

Re: Poszméh: Álposzméh?

HozzászólásSzerző: sapphiro » 2012.10.12. 19:20

Nagyon szépen köszönöm, Henrik!!
Mindig tanulok valamit... de legalább nagyon nem néztem mellé
Jó sokféle fajt láttam aznap a terepen (ezek szerint lehet, hogy többet, mint gondoltam.... :P )
Még argillaceus (illetve annak látszó) is volt

Köszönöm!!!!

Bea
sapphiro
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.07.19. 12:32

Re: Poszméh: Álposzméh?

HozzászólásSzerző: piros » 2012.10.14. 20:43

A B. argyllaceus nem olyan ritka, mint az irodalom alapján látszik, és épp az egyik faj, amit kivételesen jól fel lehet ismerni képről is, úgyhogy én minden további nélkül elhiszem, h azt láttál. Az elmúlt nyáron pl. Szeged 3 különböző helyén is láttam magam is (Legtöbbször le is fotóztam :)). Lehet, h az utóbbi években megerősödött az állománya mindenütt, hála a kevesebb vegyszernek...
piros
 
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:29


Vissza: Hymenoptera - Hymenopterans - Hártyásszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron