Orthoptera > Acrididae

Minden, ami a Kárpát-medencében honos ízeltlábúakkal kapcsolatos (kivéve Coleoptera, Diptera, Hemiptera, Hymenoptera és Lepidoptera) - Everything on the arthropods (except Coleoptera, Diptera, Hemiptera, Hymenoptera and Lepidoptera) of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Orthoptera > Acrididae

HozzászólásSzerző: Torzon » 2009.01.23. 22:49

Az előző két Tettigoniidae-vel megegyező élőhelyen fotóztam, ugyanabban az időpontban. Alcsaládig sem jutottam.
Méret: ~2.5cm
jul 028a.jpg
Torzon
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2009.01.23. 12:02

Re: Orthoptera > Acrididae

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.01.24. 00:18

Gomphocerinae hím nimfa. Talán Chorthippus albomarginatus, de nem tudom, a nimfán látszania kellene-e a fehér csíknak. Szóval ez csak tipp. Itt a link.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Orthoptera > Acrididae

HozzászólásSzerző: Torzon » 2009.01.24. 00:33

pwalter írta:Gomphocerinae hím nimfa. Talán Chorthippus albomarginatus, de nem tudom, a nimfán látszania kellene-e a fehér csíknak. Szóval ez csak tipp. Itt a link.


Köszönöm a tippet!
Éppen az általad ajánlott, nagyszerű, általam eddig nem ismert cseh honlapot böngésztem, és próbáltam ezt a sáskát felkutatni. A kétkötetes Móczár-határozó alapján indultam el, és magam is a Chorthippus albomarginatus-ra gondoltam. Magyar neve is van: csinos rétisáska, a jelölt élőhelye (nedves rét) teljesen passzol. Talán ez lesz az. Még egyszer köszönöm.
Torzon
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2009.01.23. 12:02


Vissza: Arthropoda - Egyéb ízeltlábú csoportok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron