Lestes sp., de melyik? #2

Minden, ami a Kárpát-medencében honos ízeltlábúakkal kapcsolatos (kivéve Coleoptera, Diptera, Hemiptera, Hymenoptera és Lepidoptera) - Everything on the arthropods (except Coleoptera, Diptera, Hemiptera, Hymenoptera and Lepidoptera) of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Lestes sp., de melyik? #2

HozzászólásSzerző: Torzon » 2009.06.15. 14:15

Egy más színezetű Lestes, talán az előbbi faj másik ivarú példánya?
majus 019a.jpg

majus 023a.jpg
Torzon
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2009.01.23. 12:02

Re: Lestes sp., de melyik? #2

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.06.15. 15:46

Ez valoszinuleg barbarus. A szarnyjegyet mindig fotozd le, ha tudod. Ez a peldany furan tartja a szarnyat, a Lestesek nem igy szoktak.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Lestes sp., de melyik? #2

HozzászólásSzerző: Torzon » 2009.06.15. 16:54

Köszönöm (a másik választ is) !
Érdekes volt, miután ráült egy ágra, egy darabig "rendesen" tartotta a szárnyait, aztán lassan ennyire összezárta. Pedig nem a közeledésemre reagált, messze álltam még tőle.
Lestest még nem fotóztam/határoztam, de most már tudom, hogy mit kell lefotózni az állaton.

[Bocs, hogy itt kérdezem meg: a diptera.info oldalon nem tudod véletlenül, miért nem enged új hozzászólást a rendszer? ("No new Threads allowed at present") Csak az other insects-nél írja ki, miután elküldtem egy hsz.-t. Így több képet sem tudok csatolni, és reagálni sem tudok, csak napokkal később, amikor ismét lehetséges.]
Torzon
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2009.01.23. 12:02

Re: Lestes sp., de melyik? #2

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.06.15. 17:38

Azert, mert egy idoben rengeteg thread jott oda. Marpedig az oldal profilja a diptera. Emiatt napi egy other insect thread-et postazhatsz, ha szerencses vagy, az az egy a tied, ha nem akkor nem.

Minden ilyen forum fenntartasa sok munka es penz.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34


Vissza: Arthropoda - Egyéb ízeltlábú csoportok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron