Hasznos könyvek, honlapok

Minden, ami a Kárpát-medencében honos ízeltlábúakkal kapcsolatos (kivéve Coleoptera, Diptera, Hemiptera, Hymenoptera és Lepidoptera) - Everything on the arthropods (except Coleoptera, Diptera, Hemiptera, Hymenoptera and Lepidoptera) of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Hasznos könyvek, honlapok

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.12.16. 21:30

Viszonylag kevés hozzáférhető irodalmat lehet találni a nem-rovar ízeltlábúakhoz, de most egy igazán jó oldalra bukkantam.

Az ezerlábúakról mindenféle információt tartalmaz a diplopoda.de, amely a trópusi fajok mellett nagy hangsúlyt fektet a közép-európai ezerlábúakra is.

A honlap: http://www.diplopoda.de/index.php

A honlaphoz tartozik fórum is, nemsokára kérek majd itt segítséget Gábor szép mediterrán ezerlábú-fotóihoz, ill az én képeimhez (idén gyűjtöttem is sok ezerlábút, kb 30 példányt, szerintem van közte vagy 20 klf faj).

A fórum: http://forum.diplopoda.de/wbb/

A fórumot is ajánlom terrarisztika iránt érdeklődőknek is.

A honlapon van egy színes határozókulcs is, ill az oldal legalján letölthető a közép-európai gömbszázlábúak színes határozója itt! Nemsokára kipróbálom ez alapján a határozást.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Hasznos könyvek, honlapok

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.12.16. 22:20

Nagyon jo link! Annak idejen en is keresgeltem honlapokat a soklabukarol, de nem nagyon talaltam semmit.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Hasznos könyvek, honlapok

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.03.17. 10:35

Itt van egy mediterrán Neuropteroidák határozásához egy nagyon jó link Olaszországból. Elég sok déli faj nálunk is él, ezért jól használható. A képek szerint a hétvégén általam fotózott tevenyakú-lárva Inocelliidae, új család (kurta tevenyakúak).

A német rovaros fórumon Arp írt pár dolgot erről a családról, ill. a lárvákról. Röviden összefoglalva a mindkét tevenyakú-családnál a későbbi összetett szemek helyén ocellus-csoportok vannak. Raphidiidae-knél ezek kb. 7 darab, körben elhelyezkedő pontszemből állnak. Ezek egy része csak alulról látszik, ezért határozáshoz kell egy fotó a fejről alulról is! Inocelliidae-knél csak négy pontszem van. Az imágóknál az összetett szemeken kívül középen pontszemek vannak a Raphidiidae családban, ezek hiányoznak az Inocelliidae családnál.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Hasznos könyvek, honlapok

HozzászólásSzerző: nemethrizsa » 2010.12.06. 01:21

Szitakötőkhöz ez az oldal lehet etalon: szitakotok.hu.

Egyébként lehet hogy meg kellene próbálni felvenni velük a kapcsolatot, mert elég sok határozatlan szitakötőt láttam a galériákban...
nemethrizsa
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.13. 08:24
Tartózkodási hely: Tápió-vidék, Gödöllői-dombság


Vissza: Arthropoda - Egyéb ízeltlábú csoportok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron