A Galériákról: Morphospecies?

A nem hatátozási jellegű témák. - Topics devoted to other issues than identification.

A Galériákról: Morphospecies?

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.04.20. 00:36

Hello, arra gondoltam, hogy a galériában a határozatlan képeknél használhatnánk a 'morphospecies+szám' szót a fájlok nevében, hogy egyértelmű legyen pl. a részletfotóknál, mikroszkópos fotóknál, hogy mely képek tartoznak össze, melyek mutatnak egy feltételezett fajt. Így ha egy szakértőnek elküldjük a galéria linkjét, könnyebben áttekintheti és határozhat. És így könnyű lenne megszámolni, hogy összesen hány fajról van fotónk.

Az árvaszúnyogoknál már láttam ilyesmit a type01 szóval, szerintem használhatnánk e helyett, pl így: Copepoda_morphospecies_01_PA1032 vagy Machilis_morphospecies_01_PA2445. A különbség végül is abban lenne, hogy a Machilis_sp_PA2445 típusú fájlnevek betűrendben kicsit előrébb kerülnének. Viszont ez így kevesebb szóközt tartalmaz, mint pl. a Machilis_sp_type_01_PA2445.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: A Galériákról: Morphospecies?

HozzászólásSzerző: pwalter » 2010.09.21. 10:05

A nemrég feltöltött rák-fotóimnál kipróbáltam egyfajta morpho-species szerinti elnevezést: ahol több képet egy, közelebbről meg nem határozott fajhoz tartozónak vélek, ott a következő fájlnevet használtam: Taxon_zsp1_szám, tehát pl. Isopoda_zsp1_female_PH5185. Így a fajnévvel nem ellátott képek az adott mappában leghátulra kerülnek (a z betű miatt), morpho-fajok szerint csoportosulva, amennyiben a képeket Fájlnév szerint rendezzük. Ugyan így pl. az Isopoda_zsp1_female_PH5185 és az Isopoda_zsp1_larva_PH5189 képek is egymás mellé kerülnek, míg ha a zsp1-et kihagynám, az egy fajt ábrázoló képek elkerülnének egymás mellől. A képek címéből viszont kitöröltem utólag a 'zsp1'-et, így a mappa megtekintésénél ezek nem látszanak, csak a fájlnevekben. Itt a példa.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Egyebek - Others

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron