Határozás

Minden, ami a Kárpát-medencében honos poloskákkal, kabócákkal, levéltetvekkel stb kapcsolatos - Everything on the bugs, leaf hoppers, cicadas etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Határozás

HozzászólásSzerző: sapphiro » 2011.07.19. 13:19

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a csatolt kép meghatározásában. Jártam már pár helyen, de eddig sehol nem kaptam választ, nem találtam hasonló képet a neten, egyik "bogaras" könyvben sem.... szóval nagyon megörültem, mikor erre az oldalra bukkantam.

Idetartozónak saccoltam, de ha mégsem Hemiptera lenne, nyugodtan homályosítsatok fel, abszolút csak lelkes amatőr vagyok! És előre is nagyon köszönök bármilyen segítséget, vagy útmutatást!

https://picasaweb.google.com/lh/photo/1QS-P6ExPU4xgokdYxpkIkbjeE8sx8c8qw7YC5CWwE0?feat=directlink
sapphiro
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.07.19. 12:32

Re: Határozás

HozzászólásSzerző: Xespok » 2011.07.19. 16:31

Szia, üdv a fórumon.

Egy poloskanimfát ábrázol a kép. Ezek nehezen határozhatók.

Szerintem egy karimáspoloska nimfájáról lehet szó, talán Coriomeris sp, de ez csal spekuláció.
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Határozás

HozzászólásSzerző: sapphiro » 2011.07.19. 16:46

Nagyon köszönöm!

Úgy látszik, mindig nehezen határozható nimfákat és "apróságokat" fogok ki, ha poloskákról van szó. :D
A múltkor frissen kikelteket fotóztam, még a tojáskák mellett, de azokat sem lehetett biztosan azonosítani.

Ettől függetlenül mégegyszer köszönöm, nagyon tetszik ez a fórum, a következő azonosításnál mostmár először itt fogok körülnézni, a galériákban!
sapphiro
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.07.19. 12:32


Vissza: Hemiptera - Hemipterans - Felemásszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron