Chloropidae - Gabonalegyek1

Minden, ami a Kárpát-medencében honos szúnyogokkkal, legyekkel stb. kapcsolatos - Everything on the crane flies, miidges, gnats, flies etc of the Carpathian Basin
Kapcsolódó galéria - Related gallery

Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.04.06. 23:36

Ezt a kis gabonalegyet Bánkúton fotóztam, ott még elég hideg volt a hétvégén, olt egy kis hó is. Idén ez az első fekete-sárga Chloropida amit látok. Ha jól látom, pont ilyen mintázatú nincs a galériában (illetve ennek a lábai tiszta sárgák), azonosítható (nekem nincs meg a Fauna H vonatkozó kötete).
Csatolmányok
IMGP2823.JPG
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc

Re: Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: Xespok » 2009.04.07. 09:12

Szerintem van hasonlo faj a galeriaban, de tudnod kell, hogy kb. 1oo vagy annal is tobb ilyen sarga-fekete faj van, kb 10-15 genuszba tartoznak! A mintazat kiterjedese, es szine fajon belul varial. Sok esetben a nostenyek egyaltalan nem, a himek is csak mikrodisszekcioval hatarozhatok. Vagy meg ugy sem, csak kinevelessel.

Ez a csalad csaloka, olyan mint az Agromyzidae, teljesen kulon ember kell ra. Ez mo. Delyne Draskovits Agnes volt, de o mar reg ota nyugdijas. Europaban sem nagyon vannak aktiv Chloropidistak, nem veletlen, hogy a gabonalegyeket a diptera.infon sem tudjak hatarozni.

Ha van kedved, gyujtsuk a peldanyokat, es utana majd osszeulunk egyszer, hogy meghatarozzunk annyit amennyit lehet. Nekem megvan a kotet, de masoktol tudom, hogy kegyetlen nehez hasznalni. Nekem altalaban mar a genuszok meghatarozasa is nagy gond volt...
Xespok
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2008.08.12. 10:34

Re: Chloropidae - Gabonalegyek1

HozzászólásSzerző: pwalter » 2009.04.07. 10:38

OK, nekem már van pár példányom (ezt nem fogtam meg). Nemrég fogtam egy Tricimba-t is. Kár hogy szárnyatlan v rövidszárnyú gabonalegyet még nem láttam.
pwalter
 
Hozzászólások: 1294
Csatlakozott: 2008.08.18. 18:28
Tartózkodási hely: Debrecen/Miskolc


Vissza: Diptera - Dipterans - Kétszárnyúak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron